top of page

המסע אל האדם השלם

מחזור 2 - חורף 2024

קורס תהליכי בטבע - לצמצם את הפער בין החיים שביקשתי לי למציאות חיי בפועל,
דרך ריפוי, היזכרות, אינטגרציה בין כל החלקים שלי וחיבור עמוק לטבע.

הרבה אנשים שאני פוגש מוצאים את עצמם ביומיום נסחפים למשימתיות, נתקעים מול המסך, במתח או פשוט לא מרוצים מהחיים שלהם והם חווים תסכול על הפער בין הדרך ההתפתחותית שהם עברו והידע שלהם על איך צריך לחיות לבין המציאות היומיומית שלהם. לרוב כשאני מברר איתם אנחנו מגלים שמה שהם באמת רוצים זה לחיות בחיבור, בלב פתוח, בנוכחות
אופיר שדמי 3_edited.jpg
מפגש עם עצמי
מפגש אנושי.jpg
מפגש אנושי
12307408_10153748658644812_1309679994137
מפגש עם הטבע
WhatsApp Image 2023-05-16 at 17.24.02.jpeg

מה גורם לפער המכאיב הזה בין מה שאנחנו יודעים לבין היישום שלו ביומיום?

התשובה הקצרה - אנחנו חיים בתוך חברה שיש בה הרבה עיוות - עובדים המון, מוסכים על ידי מסכים. אנחנו במירוץ שמאד מצר את מי שאנחנו,  וזה מקשה עלינו לשמור את האנרגיה שלנו גבוהה ולא ליפול לתוך הדפוסים האוטומטיים שלנו. לפעמים כדי להתמודד עם הכל- הכי קל לנו להתנתק, למרות שזה הפוך מהחיבור שביקשנו לעצמינו.

את התשובה הארוכה אני רוצה להזמין אותך לחקור איתי בקורס - "המסע לאדם השלם"

זהו קורס ייחודי המציע חיבור של חכמה חדשה ועתיקה ממסורות ומקומות שונים בעולם, חכמה שבאה להעיר אותנו לאפשרות לחיות את חיינו במלאות תוך נתינת מקום לחלקים השונים  שמרכיבים אותנו - לכאב ולעוצמה, ליופי ולפגיעות, למוגבלות ולאינסופיות

בקורס נחקור יחד את האפשרות לחדד את הקשב הפנימי שלי לצרכים שלי ומשם לחוות יותר חיבור ונחת ושלמות. כי למה שנשאיר את כל הרגעי חיבור והארה רק לסדנאות ולמסעות? למה שלא נמצא דרך לשלב את זה בתוך החיים שלנו?

בקורס אלמד גם את מה שאני מצאתי כהכי משמעותי בדרך שלי לחיים של חיבור ושימחה. הידע בקורס יכול לחסוך לך כמה  מהטעויות ותלאות הדרך שאני עברתי ולתת לך  מרחב נושם להיות מי שאת/ה בלי הסחות ומסכות, ומפת דרכים מעולה בתוך כל הבלבול שאולי אתה חווה מרוב תהליכים וסדנאות. נלמד כלים שונים, וחשוב לא פחות- נקשיב מתי ואיך נכון ליישם כל כלי כדי לייצר חיים של נחת, חיבור והגשמה.

Forest Road

הייתי בהרבה סדנאות של התפתחות אישית, פגשתי הרבה מנחים, אבל משהו כאן שהרגיש לי כל כך מדויק וכל כך נוגע, עמוק, אמיתי,  מהלב ובעיקר נטול אגו. תכלס, כזה עוד לא ראיתי.
מנחה כמוך עוד לא פגשתי.

 

אני רוצה להודות לך אופיר מכל הלב, הסדנה איתך נתנה לי בוסט אנרגתי מאוד חזק להמשך המסע הלעיתים מורכב פה. יצאתי מרוגשת כולי. הרגשתי שהגעתי למרחב שיכולתי להרגיש בו את הלב שלי פועם ונפתח לעוד לבבות...

מלי 

ציטוט
ofir shadmi

על המנחה - אופיר שדמי

שלושת מקורות ההשראה המרכזיים שלי

במסע שאני עובר בעשרים השנים האחרונות הם:

פסיכותרפיה

סיימתי לימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית (מסלול ארבע שנתי) במכללת רידמן ב2009 ומאז אני ממשיך ללמוד במסגרות שונות תקשורת מקרבת, פוקוסינג,"ליווי צמיחה" עם שי אור ועוד. 

בודהיזם ושאר מתנות מהמזרח

אני מתרגל ויפאסנה ולומד את הדהרמה הבודהיסטית משנת 2000. השתתפתי בעשרות קורסים וביליתי מאות ימים מחיי בסדנאות מדיטציה שונות בישראל ובמזרח. 

תרבות שבטית שמאנית

אני בוגר קורס המדריכים של "שומרי הגן" משנת 2007 ומייסד ארגון "שבט היער" להדרכה מחוברת בטבע, השתתפתי בקורס מדריכים לעבודה עם התבונה והאנרגיה של אמא אדמה בהנחיית שמואל שאול. בעשור האחרון  הנחתי עשרות מסעות חיבור וריפוי למבוגרים בטבע בישראל ובסיני.

ובנימה אישית...

כבר 25 שנים אני צועד בדרכי הרוחנית ואוסף את מתנותיה.
וכבר יותר מעשור מטפל ומלמד את נתיבי החיבור לעולם וללב.

 הקורס הזה שונה, בעיקר כי הוא מציע את הידע הרב תחומי שאספתי יחדיו באופן מזוקק, את התמצית של מה שחשוב בעיני כדי לחיות במלאות כאן על פני האדמה .

הוא מזמין אותי לחבר לפסיפס אחד
את מודט הויפאסנה שאני,
את הפסיכותרפיסט הגופני,
את המדריך ואיש הטבע,
את האקטיביסט הסביבתי,
ואת מנחה מסעות החיבור בטבע.

עמוק יותר, מעבר לכובעים הללו שאני לובש ( ומקפיד שלא ידבקו לי לראש כשלא צריך...)
הקורס מרכז את מה שמצאתי כהכי הכרחי לדרך הלב והרוח בעידן של שפע ידע זמין ולעיתים מבלבל.

אני רוצה לאמר לך שלא פגשתי עדיין מנחה שכ"כ מחובר לעצמו ולאמת שלו בפשטות אמיתית מלאה בכוונות טהורות מהלב.

הרגשתי את הדיוק הבלתי יאומן שבהנחיה שלך יחד עם קלילות ופתיחות ומרחב שכל הזמן מאפשר לאחרים להיות איך שהם בדיוק באותו רגע ממש

בלי כפיה, בלי אמירות חד משמעיות, אלא מתוך שיח מדויק מאוד אך רגיש, עדין, פתוח ומאפשר, שיח שממש מאפשר לכל אחד ואחת להרגיש בנוח במקום הנפשי/רגשי/פיזי שבו הם מצויים באותו הרגע.

זה גרם ללב שלי להפתח עוד, להרגיש עוד קירבה לאנשים, לזקק עוד את הרצונות והצרכים שלי,

וכל זה במרחב שהרגשתי בו הכי בבית בעולם, הכי עטופה בעולם, הרגשתי שרואים אותי ושאני חשובה והרצונות שלי הכי חשובים שיש. ממש תרפיה.

מלכה

ציטוט

קצת מילים ממשתתפי הקורס

2
3
4

קצת פרטים טכניים:
קורס כמובן יהיה בטבע- טבע הוא חלק מהדרך שלנו להתחבר לעצמינו וליקום בצורה מהירה ובלתי אמצעית.
מיקום: רמת מנשה ( 10 דקות ממחלף אליקים- כביש 6)
מתחילים: 28.2, סה"כ 8 מפגשים אחת לשבוע
ימי רביעי בשעות: 09:30-15:00

עוד על הקורס

המסע אל האדם השלם היא סדנה רב תחומית ומחברת עולמות שבאה לתת מענה למי שחפץ לחיות את חייו במלאות בכל תחומי החיים. במהלך הסדנה נכיר בדרך חוויתית את עקרונות יסוד של כל אחד מהתחומים ונקבל את הכלים להמשך התפתחות אישית בתחום.

 

לכולנו חלקים מסויימים בהם אנו חשים סיפוק והגשמה וחלקים אחרים שזקוקים ליחס, ריפוי, אהבה ועבודה. לעיתים דווקא בתחומים האלו אנו נמנעים מלגעת מתוך פחד וכאב שחוינו בעברנו.

"המסע אל האדם השלם" מחבר עולמות תוכן שונים ומזמין אותנו לגעת גם בחלקים היותר מוארים שלנו וגם באלו שעדיין מבקשים ריפוי ותשומת לב.

 זוהי סדנה טרנספורמטיבית המשלבת ידע ייחודי, תרגילים חוויתיים מגוונים, שיתוף קבוצתי ותהליך התפתחות אישי.

Blue Skies and Yellow Fields

בין התחומים בהם ניגע בקורס

מבוא ללימוד אינטגרלי

תורת הרבדים, אמיתות ואמיתות מאזנות, היחשפות רצפי גנים של אמיתות החיים מול ה-DNA המלא של חיים מחוברים, נטיית ההיצמדות של המיינד.

 
נפשי ורוחני בגוף אחד
אמיתות נאצלות ומנגנוני הגנה נפשיים, מעקפים רוחניים, בין פצעי ילדות לדרכים רוחניות, מודל בריא של לימוד רוחני חף מגורואיזם, להכיל את הסתירה בין רוח לנפש.
פסיכותרפיה

זיהוי אמונות חוסמות, תקשורת עם הילד הפגוע, קשיבות גופנית ככלי ריפוי, מקורות עוצמה, שביל הזהב שבין ניתוק להצפה, קבלה עצמית, רגישות ויציבות, המגדל שבנינו על הבור, להיכנס אל החדר האסור, תרפיית נשימה

דהרמה ורוחניות

הטבע העל אישי של המציאות, חיבור לעצמיות הטהורה, התרחבות העצמי, תודעת העד, העצמי האולטימטיבי והעצמי היחסי, יצירת מציאות וקבלת מציאות, החופש מלהאמין לתוכן של מחשבותינו, מודעות והחכמה הרעננה של רגע ההווה, אינטימיות עם החיים כפי שהם.

ייעוד והגשמה

מהו ייעוד? גילוי הייעוד, הגשמת הייעוד, כלים להתחברות לייעוד, ניקוי תפיסות מגבילות, הקשבה פנימית והקשבה לעולם, משל הערוגה והפרח.